טלפון ישראלי בסין : 03-7223741

נייד בישראל : 054-6217030

דוא"ל: 037223741h@gmail.com

קניית תכולת בית מסין - כל התשובות

בית מסין. שאלה

כמעט כל החברות האחרות שנפגשנו איתם אמרו לנו שאת הקניה אנחנו עושים עכשיו אבל את המידות הסופיות אנחנו נותנים רק אחרי שאנחנו מסיימים טיח . עוד הם אמרו שאת הסחורה הם שולחים לנו בכמה משלוחים ,את הקרמיקה חיפוי סניטציה הם שולחים קודם  ,אחרי זה הם שולחים נגרות ,ואחרי זה ריהוט וכל השאר לנו זה נשמע קצת מוזר . האם גם אצלך זה ככה ?

שמעתי על כך בגואנגזו ובפושן ,אבל אצלי זה לא ככה ואני נגד השיטה המטופשת הזו שהרי אם נגיע לסין לרכישה עכשיו עוד לפני תחילת השלד ונמתין עד לטיח זה עניין של כמה חודשים ,3 חודשים לסיום השלד [במידה ואין עיכובים ] חודש לטיח [במידה ואין עיכובים ] והנה 4 חודשים חלפו מיום הרכישה ,בואו נמשיך ... אחרי 4 חודשים . אתם מעבירים מידות ואז 45 יום ייצור המוצרים שלכם ולאחר מכן בקרת איכות . והנה כבר עברה חצי שנה ושבועיים המכלה  [במקרה שאין עיכובים ]  . המכלת המכולה שילוח לנמל המתנה לביקורת במכס הסיני, המתנה בנמל בתור להעמסה המתנת האוניה עד להמכלת אלפי מכולות ואז השטה בים והנה עוד חודש עבר בסהכ הכל כ 8 חודשים עברו מיום הרכישה שלכם . נו באמת אם אתם ממתינים כל כך הרבה זמן למה לבוא לרכוש עכשיו ? תבואו כבר אחרי השלד עם מידות ביד ! למה כל התסבוכת הזו ? הרי החברות הללו אינם יודעים לקרוא תוכניות בניה ואינם מבינים כלום בבניה ובגמר לבית לכן אינם יודעים לקחת מידות מתוכניות הבניה הרבות שלכם לכן כדי לכסות את התחת שלהם הם מייקרים לכם את התהליך עם "סיפורי סבתא "  של מידות אחרי אחרי זה ואחרי זה רק כי הם לא רוצים להודות שאינם מקצועיים ומעדיפים שאתה תתנו מידות ושאתם תטעו אם תהיה טעות במידה .
לגבי השילוח  זה הדבר הכי טיפשי ששמעתי שהרי אם ישלחו לכם חלקי משלוח בכל פעם שהרי אתם תשלמו יקר הרבה יותר ממשלוח אחד . כל משלוח צריך הובלה יבשתית בסין כפול 3 ,הובלה ימית בסין כפול 3. עמלה לעמיל מכס בישראל לשחרור המשלוח כפול 3 אגרת נמל כפול 3 . הובלה יבשתית  בישראל כפול 3 , פריקה עם פועלים כפול 3 . הכל כפול 3 !!! 
לא מבין היכן החיסכון , ממילא הכל מאד יקר בגואנגזו ובפושן אפילו לעיתים יותר מישראל ועוד להוסיף לזה 3 משלוחים ? פשוט מטורף . אני פשוט לא מצליח להבין את הישראלים עם כל ההתחכמויות שלהם  "ונסיון החיים  " שלהם אותם תמיד מצליחים לדפוק יותר מכולם.


קניית בית מסין .שלום יגאל

עברנו על הרבה אתרים באינטרנט שמייבאים תכולת בית כל כולם עשו אתרים מפוארים עם תמונות יפות וכל כולם משבחים את עצמם וטוענים שהם המובילים והוותיקים והמקצועיים ביבוא תכולת בית מסין .  חלק כתבו שהם כבר 15 ו20 שנה בתחום ,  חלק כתבו שהם בכלל התחילו את הטרנד הזה . חלק כתבו שהם חברת בת של חברה וותיקה שיש לה נסיון של 30 שנים בייבוא מסין , אחד אפילו כתב שהחברה היא חברת בת של חברה אשר שותפיה הוא עורך דין והשני אדריכל והוא עצמו איש הקשר בסין , חברה אחרת כתבה שהם חברת בת של איזו חברה של ניהול פרוייקטים וחברה אחרת בכלל מלמדת שפות כל אחד כתב "משרדינו בסין או חברתנו בסין "  נותנים מענה כך וכך וכך ! בקיצור יצאנו מטומטמים מכל הסיפור הזה .  איך אפשר באמת לבדוק את החברה וכמה אמיתות יש בהם ? תודה ממשפחת כהן  ראשלצ.

חחח העלית חיוך על פניי שקראתי איך אתה מתאר את כל החברות האלו , אבל הצלחת לתאר בדיוק את מה שעובר בענף הזה בשנים האחרונות ואכן נדחפו לענף הרבה "חברות " שאני אפילו מתבייש לקרוא להם "חברות "  אלו סתם אנשים עם מחשב ואתר אינטרנט שמנסים את מזלם בתחום חדש וכל אחד מהסיבה שלו , מבדיקה שאני ערכתי דרך הרשויות בסין לפי השמות של החברות האלו אף אחת מהם אינה רשומה כחברה בסין ,2 חברות כאלו רשומות כחברות בישראל אך לא בסין . כל השאר לא רשומות כחברות לא בסין ולא בישראל ,משמע אלו "חאפרים " שאינם אפילו "עוסק מורשה "בישראל אז בטח שלא חברה בסין !בדוק אם חברות אלו רשומות בסין כחברה . בקש מהם את שם החברה ואת מספר חשבון הבנק שלהם בסין ובדוק אם שם החברה ושם חשבון הבנק בסין תואמים אתה מיד תראה שהם מסרו לך חשבון בנק של חברה סינית כלשהי שאליה תתבקש להעביר את התשלום שלך והם אמורים להעביר להם את הכסף שלך ,אך קרו מקרים שחברות כאלו פשטו רגל וברחו עם הכסף שלך  , והחברה המלווה שלך פשוט תימחק בלי הכסף שלך .בקש לדבר עם ממליצים שאינם קרובי משפחה של מישהו בחברה . בקש מהם את חשבונית הקניה . הרבה חברות שלחו לקוחות לבית של משפחה או חברים ,והחברים בעלי הבית שיקרו ללקוחות ואמרו שזה ייבוא והם בכלל קנו את זה בארץ . או אמרו שאותו מלווה ליווה אותם אבל בפועל מישהו אחר ליווה אותם.

בדוק מה הידע של הבעלים והמלווה שלך בענפי הבניה ,אחד הדברים הכי חשובים בתהליך . בדוק מי הנציג שמלווה אותך בפועל בסין ומי משלם לו משכורת ברוב המקרים החברה הישראלית המלווה שלך שוכרת שירותי ליווי ומשרד מחברות סיניות [אותם חברות שלשם אתה תעביר כסף ].
הכי חשוב אל תאמין לאף אתר אינטרנט מבלי לבדוק הכל לעומק . יש לראיין את בעלי החברה יש לבצע עליהם בדיקות על פי מספר תעודת הזהות שלהם . יש לעשות עליהם תחקיר אמיתי ואל תקל בזה ראש, הכסף שלך על קרן הצבי ממש !!! 
בסופו של דבר צור עימי קשר כחברה מלווה ואני אתן לך את כל הפרמטרים האלו כולל כל הבדיקות שתרצה גם על פי תעודת הזהות שלי!!!


יבוא תכולת דירה מסין . שאלה

חברות שאיתם נפגשנו אמרו שיבוא תכולת בית הוא יבוא כמו כל מוצר אחר כגון נעליים ביגוד צעצועים וכו ושאין צורך להיות מומחה בתחום מסויים כדי לייבא כי בעלי החברה הסבירו לנו שהרי הם לא מבינים בנעליים ובצעצועים אבל בכל זאת מייבאים ללקוחות שלהם והלקוח שלהם מגיע לקנות והם מלווים אותו כפי שהם מלווים אותנו וזה לא שונה מכל ייבוא אחר בסין .האם זה נכון ? 

אוי ואבוי למי שאומר ככה , או חושב ככה , זה רק מראה כמה "שיטת הסמוך " מושרשת אצלנו , אותו אדם שסיפר לך את הבדיות האלו כנראה שקרן או רמאי או טיפש או הכל יחד שאינו מבין כלום ביבוא תכולת בית . ואם זו תשובתו וזו השקפת עולמו אזי אני ממליץ לכל מי שמתכוון לשכור את שירותיו לעשות ביטוח נגד "טיפשות "   וכן הם לא מבינים בנעליים ולא בביגוד וגם לא בתכולת בית ובכל זאת הם מתעסקים בזה ,וכן למרות שהם לא מבינים כלום עדיין אני בטוח שיש לקוחות שנופלים אצלם בפח ,ונראה אתכם בביקור אצל רופא שאומר לכם שהוא לא מבין בפרוסטטה אבל הוא מוכן לעשות לכם ניתוח למרות שהוא בכלל ווטרינר .


יבוא אישי . שאלה

הרבה חברות אמרו לנו שהמגוון באייו דל יחסית והאיכות אינה גבוהה . האם זה נכון.

כן כבר שמעתי הכל על הדמיון המפותח של המתחרים בגואנגזו ובפושן למרות שמעולם הם לא היו כאן ולא מכירים את העיר בכלל .
על שאלה זו עניתי הרבה פעמים ראה תשובות באחד מהדפים באתר שלי , אני רק אוסיף שהרי מה כבר יגידו עלינו ? שהרי להגיד שאני לא בעל מקצוע הם לא יכולים . להגיד שאין לי ממליצים הם לא יכולים שהרי יש לי קבלות על יכולותיי המקצועיים . כשכבר לא היה להם מה להמציא הם אמרו שבחורף יש כאן 15 מעלות מתחת לאפס למרות שמעולם זה לא היה אפילו קרוב לאפס . אמרו שבקיץ פה מאד חם ולא נעים אך שכחו לציין שאנחנו ב צפון מזרח והם בגואנגזו ובפושן בדרום החם ביותר והבלתי נסבל ביותר בסין {: 
הם כבר לא יודעים מה להמציא כדי שהישראלים לא ינערו לכאן ,לא נראה לי שזה עוזר להם הרבה הישראלים גילו כל מקום בעולם שהוא זול להיות או לקנות בו והם מזמן החלו לגלות את YIWU והעיר הפכה לפופולארית הרבה יותר מכל האחרות [: כנראה שבגין זה ההשמצות .


יבוא אישי מסין  .היי יגאל

מה קורה אם הגענו אליך ולא אהבנו את מה שראינו ,או לא מצאנו את מה שאנחנו רוצים ? מה קורה במצב כזה ? 

מעל 320 לקוחות עברו איתי את התהליך וכולם קנו את כל מה שהם צריכים ,למעט אחד שלא הצליח להחליט למרות שהוא מצא הכל אבל כאילו נתקע לו עצם בגרון ולא הצליח לבלוע . 

אם אתם מחפשים לקנות תכולת בית אתם תמצאו הכל ,אם אתם שייכים לקטגוריה של אלו שלא יכולים להחליט איזה תחתונים ללבוש בבוקר רצוי שלא תבואו לסין . אם אתם לא מחפשים לקנות כאן טילים לטווח ארוך ומסוקי קרב חמושים או רקטות דמויי "קסאם "   אז אין בעיה .אתם תמצאו הכל מכל וכל בלי כל בעיה שהרי כל מה שיש בארץ מגיע מכאן ואין דבר כזה לא למצוא מים מלוחים בים המלח !!


חדר אמבטיה ב חיתוך לייזר וזכוכית מחוסמת
חדר אמבטיה ב חיתוך לייזר וזכוכית מחוסמת

בית בייבוא אישי
ואחד הבתים היפים שיובאו על ידנו


מה כדאי לייבא מסין . יגאל שלום

היי יגאל,
אני כותבת לך מכתב זה כי חשתי חובה לשתף אותך במה שקרה לנו ,בעלי התנגד שנספר לך אך התעקשתי כי באמת שאתה צדקת בכל מילה שאמרת , היית ישר והגון איתנו והתעקשתי לספר לך ותוכל לפרסם את זה גם באתר שלך עם השם שלנו ! אתה בוודאי זוכר שהיינו אצלך ל 3 ימים לבדוק ולבחון קניות איתך ביקשנו לבוא אליך לביקור לכמה ימים על מנת להתרשם  אתה הסכמת ואנחנו הגענו אליך ועברנו איתך מפעלים ויצרנים וראינו את התהליך ובמקביל היו איתך זוג נוסף שליווית אותם לרכישה שאמרת לנו שהגיעו עם המלצה של חברים שלהם אני בטוחה שאתה תזכור שמו של הגבר היה אלון את שם אישתו איני זוכרת .

התרשמנו ממך רבות מהכנות מהמקצועיות מההבנה והשליטה בתחומי הבניה ואהבנו מאד את ליסה שהתייחסה אלינו בחיבה יתרה ואף לקחה אותי לרכוש ביגוד וצעצועים לילדים שלנו ואלו הסיבות שהרגשתי צורך להתוודות בפניך ולספר לך את שקרה איתנו . המצפון פשוט הציק לי . ממך נסענו גם לגואנגזו להתרשמות לכמה ימים עם חברה אחרת בהמלצת בחורה מישראל שקנתה אצלם כביכול ואתה בטח עד עכשיו לא ידעת שכבר ביצענו את הרכישה ואולי חשבת שלא הגענו עדיין אליך כי טרם סיימנו הכנות לבניה . 

לומר את האמת אהבנו את גואנגזו ופושן יותר מאשר את אייו הכל היה מוצג באולמות תצוגה מפוארים עם הרבה דגמים של קרמיקה וברזים ותאורה בתצוגות ראוותניות מפוארות בקניונים מפוארים דבר שהרשים אותנו במיוחד ואצלך הכל היה מוצג בצורה סיטונאית מאין מחסנים כאלו וחנויות מפעל ולא בתצוגות ראוותניות ובגלל זה האמת נפלנו בפח של גואנגזו ופושן . 
החלטנו שלא  ניסע אליך , אלא עם אותה חברה לגואנגזו . כעבור כ 10 חודשים סיימנו את ההכנות ונסענו עם אותה חברה לגואנגזו . רכשנו כפי שאתה זוכר עבור 2 בתים גדולים וזה הסתכם ב 3 מכולות גדולות וכאן התחילו הצרות שבזמנו דיברת עליהם והזהרת בישראל כשנפגשנו וגם כשהיינו אצלך , גילינו שעם כל ההוצאות מסביב קנינו הרבה יותר יקר אילו קנינו בישראל . מסתבר שצדקת לגבי המחירים גם !

אריחי הגרניט פורצלן שהזמנו ושהיה נדמה לנו שהוא במחיר מצויין התגלה בישראל בדיעבד במחיר זול יותר ,וקיבלנו אותו דק ב 2 ממ מהעובי שראינו בתצוגה , בתצוגה היה 11 ממ קיבלנו אותו 9 ממ ומצאנו שבתוך הקרטונים הרבים מוסתרים בכלל גוונים אחרים כך שנוצר לנו חוסר רב .  האריח היה בגודל 80 על 80 ומצאנו שהוא עקום וקשה לריצוף [הרצף אמר שזה נקרא "וינ'ץ " באיכות גרועה ביותר  !  ארונות המטבח  הגיעו פלטות על פלטות והמתקין בישראל שהסכים להתקין ערימת לוחות עץ גבה מאיתנו 30.000 שקל התקנה וזה לקח לו 3 שבועות להתקין כשמדי פעם הוא מקצר לוחות ואף שולח לצביעה לוחות חדשים ואנו שילמנו עבור זה , המטבח שלנו נראה גרוע לצערי . המטבח בסופו של דבר עלה לנו כפי המחיר בישראל . האסלות שלנו הגיעו לא תואמות לאינסטלציה בישראל . את הניאגרות הסמויות זרקנו אף אינסטלטור לא רצה להתקין אותם .  הדלתות שהזמנו היו חלולות בפנים ולא כמו שהראו לנו בתצוגה וגדולות מהמידה ב 4 סמ כי המלווה שלנו לא לקח בחשבון אם אנחנו מתקינים משקופים עיוורים שמקטינים את הפתח אור  . דלת הכניסה מעץ מלא שהוזמנה מסתבר שהגיעה לא כולה עץ מלא אלא דלת MDF מצופה בפלטה דקה של עץ מלא ולא כמו שהראו לנו בתצוגה . ברזים הגיעו שונים ממה שהזמנו וברמה גרועה   אביזרי אמבטיה שקנינו מניקל הגיעו כבר עם כתמי חלודה . כיור נירוסטה שקנינו קיבל חלודה מהר מאד . קנינו שיש למטבח שנראה כמו קיסר בדיוק וכל יום אנחנו מוצאים סדק חדש . בקיצור אכלנו אותה בגדול . התפתינו לכל הפאר הזה שראינו שם ולא חישבנו נכון את המחיר הסופי הרבה דברים מקצועיים שהמלווה לא ידע ולא התריע גרמו לנו להרבה נזקים בבית .

אני כותבת לך את כל זה כי אני זוכרת כל מילה ומילה שאמרת לנו והסברת לנו היכן אפשר ליפול וכל מילה חרוטה לי בראש עמוק . החברה שליוותה אותנו לא ממש יודעת לתת לנו שרות  . והלקוחות שלך שאיתם שוחחנו כדי לקבל המלצות בעבר אמרו עליך דברים נפלאים ושנתת להם שרות שנים אחרי , ובכל זאת התפתינו לנסוע עם מלווה אחר  .

בקיצור עשינו טעות ושכולם ידעו שבלי אדם מקצועי בבנין וביבוא מסין וחברה אמינה לא כדאי להם לנסוע בכלל לסין התחושה שלי הייתה שאנחנו צריכים לנסוע איתך אבל השואו המטורף בקניונים בגואנגזו ובפושן הטריף את דעתנו ולא שמנו לב למסביב ולמחיר ולאיכות ולמקצועיות בעיקר , פשוט אכלנו אותה בגדול !  הסיבוב הזה עלה לנו פי 3 מהמחיר בישראל לאחר שנאלצנו לזרוק הרבה מוצרים , אני מאחלת לך בהצלחה ואני מצטערת שוויתרנו עליך בתמורה ל"אחיזת עיניים "  זו הייתה הרפתקה שאני רוצה לשכוח לתמיד !!!
עדי נ

היי עדי ברור שאני זוכר . אכלנו כל ערב יחד במסעדת "אריאנה " ליד המשרד שלנו היה נחמד להיות איתכם . האמת הייתי בטוח שטרם סיימתם עם ההכנות ואוטוטו אתם תבואו לרכוש איתי באייו . האמת הפתעתם אותי ,הייתי בטוח שהתרשמתם מאיתנו לטובה ומסתבר שאכן כך אך לא עמדתם בפיתוי של עוד הרבה אחרים שנופלים בגואנגזו ובפושן והסביבה . בכל מקרה צר לי שעברתם תהליך כזה מאכזב וניזוקתם אף כספית אני בטוח שאצלי זה לא היה קורה ולא יקרה לעולם . אני מקווה שתסיימו את הבית במעט מאד נזקים בכל מקרה אני מאד מעריך ומודה לך על הכנות ואני מוכן לסייע בעדכם בכל דבר אם באפשרותי , תרגישו חופשי לפנות אלי בכל זמן . 

אגב היום קיבלתי שיחת טלפון נוספת משכן של לקוח שלי בצפון שהתפתה לנסוע עם בחור ישראלי מפושן למרות שהלקוח שלי המליץ עלי הוא העדיף לנסוע עם אחר , מסתבר שהשכן קיבל מכולה אחת עם חצי סחורה והחצי שהגיע היה מרוסק ולא במידות הנכונות ,  המלווה הישראלי נעלם אחרי המכולה הראשונה עם שאר כל הכסף ומכולה נוספת שהיא עיקר הבית הלכה לטמיון , השכן הלקוח שלי  מספר שמסתבר שהמלווה הישראלי שליווה את שכניו  פשוט עקץ אותם . תתנחמו מעט [:
מדרגות משיש מולבשות על גישטל מתכת מהקיר יבוא מדרגות מסין
מדרגות משיש מולבשות על גישטל מתכת מהקיר

טואול - בניית אתרים